Najnowsze badanie rynku w Polsce

Szara strefa obrotu papierosami w Polsce to 13,8 % całego rynku wyrobów tytoniowych – tak pokazują wyniki  najnowszego badania przeprowadz...

czytaj >>

JTI Polska

JTI Polska JTI Polska Sp. z o.o. jest częścią Japan Tobacco International (JTI).

JTI to międzynarodowa spółka należąca do Japan Tobacco Inc., wiodącego koncernu tytoniowego na świecie, mającego 10,5% udziału w globalnym rynku i znajdującego się na liście największych przedsiębiorstw świata Global 500, publikowanej przez magazyn „Fortune”.

JTI zatrudnia na całym świecie ponad 25.000 osób i sprzedaje swoje produkty w ponad 120 krajach. W 2010 roku całkowita sprzedaż koncernu przekroczyła 428 mld sztuk papierosów, z czego większość przypada na strategiczne marki takie jak: Winston (marka nr 2 na świecie), Mild Seven (najlepiej sprzedająca się globalnie marka papierosów z filtrem węglowym), Camel (oryginalna marka American Blend, z historią sięgającą 1913 roku) oraz Benson & Hegdes, Silk Cut, Sobranie of London, Glamour i LD.

W trakcie ostatnich 10 lat, JTI było najszybciej rozwijającą się firmą spośród międzynarodowych koncernów tytoniowych, m.in. dzięki przejęciu Grupy Gallaher w 2007 roku.

JTI Polska zatrudnia ponad 830 osób. Nowoczesna fabryka (sprzedająca swoje produkty na niemal 100 rynków) znajduje się w Gostkowie k. Łodzi. Biuro Zarządu mieści się w Warszawie, a sieć sprzedaży obejmuje obszar całego kraju.


Główne marki w ofercie JTI Polska to Camel, Winston, Glamour i LD. Dzięki ich systematycznie rosnącej sprzedaży, firma jest liderem wzrostu pozycji rynkowej na polskim rynku tytoniowym. W grudniu 2010 roku udział rynkowy JTI Polska osiągnął najwyższy dotychczas poziom 11,7%, podczas gdy jeszcze dwa lata wcześniej było to 7,3% (źródło: Nielsen).

JTI Polska to laureat wielu konkursów na najlepszego pracodawcę w Polsce, m.in.  Top Employer 2010 i 2011, Solidny Pracodawca 2010 i 2011 czy Najlepszy Pracodawca 2010 (Hewitt Associates).

Dzięki swojemu zaangażowaniu w programy społeczne i kulturalne, firma jest również doceniana w rankingach odpowiedzialnego biznesu (CSR), czego wyrazem jest m.in. nominacja w konkursie „Firma Dobrze Widziana”, organizowanym przez Business Centre Club

Dane kontaktowe:

JTI Polska Sp. z o.o.
Zakład Produkcyjny

tel. (43) 678 51 03

e-mail ws. rekrutacji: rekrutacja@jti.com (praca),
karierastudenta@jti.com (praktyki oraz staże)
Gostków Stary 42
99-220 Wartkowice

JTI Polska Sp. z o.o.
Biuro Zarządu

tel. (22) 381 81 81
e-mail ws. rekrutacji: kariera@jti.com (praca)
praktyki_staze@jti.com (praktyki oraz staże)
Aleje Jerozolimskie 94
00-807 Warszawa

© Krajowe Stowarzyszenie Przemysłu Tytoniowego