Najnowsze badanie rynku w Polsce

Szara strefa obrotu papierosami w Polsce to 5,4 % całego rynku wyrobów tytoniowych – tak pokazują wyniki najnowszego badania przeprowadzonego p...

czytaj >>

Imperial Tobacco Polska SA

Imperial Tobacco Polska SA Imperial Tobacco Polska S.A. jest częścią brytyjskiego koncernu Imperial Brands PLC., jednego z największych producentów wyrobów tytoniowych na świecie, z siedzibą w Bristolu w Wielkiej Brytanii.

Podstawą działalności Imperial Brands jest produkcja i sprzedaż wyrobów tytoniowych oraz nietytoniowych. Korporacja działa na 120 rynkach i zatrudnia 27 500 000 osłb.

Portfolio Imperial Brands obejmuje zarówno marki globalne (Davidoff, West, Gauloises, Golden Virginia, Drum, Rizla), silne marki regionalne (Parker & Simpson, Gitanes) oraz innowacyjne produkty nowej generacji: e-papierosy (blu), system do podgrzewania tytoniu (Pulze) oraz woreczki nikotynowe (zoneX).

Imperial Tobacco Polska S.A. jest jednym z największych producentłw wyrobów tytoniowych w Polsce. Firma nieustannie rozwija swój park maszynowy oraz wprowadza zaawansowane technologie produkcyjne. W rezultacie fabryka w Tarnowie Podgłrnym k/Poznania jest jednym z najnowocześniejszych zakładłw produkcyjnych w całej Grupie Imperial Brands. W Wielkopolsce zlokalizowana jest również siedziba zarządu firmy w Polsce.
Najważniejszymi wyrobami w portfolio Imperial Tobacco Polska są papierosy: Parker & Simpson, Davidoff oraz West. Wśrłd oferowanych produktów znajdują się również inne wyroby tytoniowe - tytoń do palenia (Golden Virginia, Parker&Simpson, West) oraz nietytoniowe ? karty aromatyzujące (Rizla), jak również bibułki i tubki.

Firma aktywnie realizuje trzy podstawowe cele biznesowe: rozwłj sprzedaży, optymalizacja kosztłw i poprawa wydajności, a także efektywne zarządzanie płynnością finansową.

Imperial Tobacco Polska S.A., jako firma odpowiedzialna, przestrzega w swej działalności najwyższych standardów ładu korporacyjnego. Ciesząc się reputacją własną i całej Grupy w Polsce oraz na świecie, przykłada należytą wagę, by prowadzić swój biznes w sposób otwarty i uczciwy. Szczególny nacisk kładziony jest również na oferowanie najwyższych standardłw zatrudnienia, czego potwierdzeniem jest otrzymywany od wielu lat certyfikat Top Employer.

W Polsce w skład koncernu Imperial Brands ? poza Imperial Tobacco Polska S.A. ? wchodzi również zakład produkcyjny Imperial Tobacco Polska Manufacturing S.A. z siedzibą w Radomiu. Obie spółki zatrudniają łącznie ponad 2000 pracowników.

© Krajowe Stowarzyszenie Przemysłu Tytoniowego