Najnowsze badanie rynku w Polsce

Szara strefa obrotu papierosami w Polsce to 11,3 % całego rynku wyrobów tytoniowych – tak pokazują wyniki  najnowszego badania przeprowadzo...

czytaj >>

Imperial Tobacco Polska SA

Imperial Tobacco Polska SA Imperial Tobacco Polska SA jest częścią brytyjskiego koncernu Imperial Tobacco Group, jednego z największych producentów wyrobów tytoniowych na świecie, z siedzibą w Bristolu (Wielka Brytania).

Imperial Tobacco Group produkuje i sprzedaje szeroki wachlarz wyrobów tytoniowych, bibułek papierosowych i tubek, dostępnych na ponad 160 rynkach na całym świecie.

Kluczowe globalne marki to: Davidoff, West, Gauloises Blondes, Drum, Golden Virginia i Rizla oraz silny portfel marek regionalnych i lokalnych, takich jak: Lumbert & Butler, JPS, Fortuna, Gitanes, Horizon, Maxim i Excellence.

Imperial Tobacco Polska SA jest jednym z największych producentów wyrobów tytoniowych w Polsce, stale inwestującym w najnowsze maszyny i technologie. Najważniejszą inwestycją było wybudowanie nowoczesnej fabryki w Tarnowie Podgórnym k/Poznania. Mieści się tam również siedziba zarządu firmy w Polsce.

Najważniejszymi wyrobami w portfolio Imperial Tobacco Polska są papierosy: WEST, Davidoff, Route66, Mocne, Paramount oraz R1. Wśród oferowanych produktów znajdują się również inne wyroby tytoniowe: tytoń do palenia (Route 66, Paramount, Drum i Amphora), szeroki asortyment cygar (Pleiades, Guantanamera, VegaFina, Fleur de Savane) oraz cygaretek (Mini Cohiba, Mini Montecristo, Mini Romeo Y Julieta), bibułki (Rizla), jak również tubki i maszynki do własnoręcznego przygotowywania papierosów.

Imperial Tobacco Polska aktywnie realizuje trzy podstawowe cele, jakimi są: rozwój sprzedaży, optymalizacja kosztów i poprawa wydajności, a także efektywne zarządzanie płynnością finansową.

Imperial Tobacco Polska, jako firma odpowiedzialna, przestrzega najwyższych standardów ładu korporacyjnego w swej działalności. Ciesząc się reputacją własną i całej grupy w Polsce i na świecie, przykłada należytą wagę, by prowadzić swój biznes w sposób otwarty i uczciwy.

Oprócz Imperial Tobacco Polska, do koncernu Imperial Tobacco w Polsce należy również zakład produkcyjny Imperial Tobacco Polska Manufacturing SA z siedzibą w Radomiu.

© Krajowe Stowarzyszenie Przemysłu Tytoniowego