Najnowsze badanie rynku w Polsce

Szara strefa obrotu papierosami w Polsce to 5,4 % całego rynku wyrobów tytoniowych – tak pokazują wyniki najnowszego badania przeprowadzonego p...

czytaj >>

British American Tobacco Polska

British American Tobacco Polska British American Tobacco Polska jest częścią Grupy British American Tobacco – najbardziej międzynarodowej firmy tytoniowej, sprzedającej swoje produkty na 180 rynkach całego świata.

Produkujemy wysokiej jakości wyroby tytoniowe, które odpowiadają zróżnicowanym potrzebom dorosłych konsumentów. Zajmujemy się wszystkimi obszarami naszego biznesu „od nasiona po dym z papierosa”. Początek działalności Grupy British American Tobacco datuje się na rok 1902.

Nasza firma stawia sobie za cel, by jej produkty najlepiej zaspokajały potrzeby dorosłych osób palących. Jednocześnie podkreślamy, że realizujemy nasze zamierzenia handlowe w sposób zgodny z racjonalnymi oczekiwaniami, jakie społeczeństwo może stawiać przed odpowiedzialnym producentem wyrobów tytoniowych w XXI wieku.

British American Tobacco Polska jest wiceliderem na polskim rynku. W naszym portfolio znajdują się takie marki jak: Prince, Vogue, Lucky Strike, Pall Mall, Viceroy, Nevada. W Polsce działamy od 1992 roku. W listopadzie 1995 roku podpisana została umowa prywatyzacyjna, na mocy której British American Tobacco kupiła za 88 mln dolarów 65% akcji Przedsiębiorstwa Wyrobów Tytoniowych w Augustowie S.A.. Do końca 1998 roku wypełniliśmy zobowiązania prywatyzacyjne, inwestując wówczas ponad 70 mln dolarów w modernizację fabryki. 

W czerwcu 1999 roku nastąpiła fuzja dwóch tytoniowych gigantów: drugiej co do wielkości na świecie firmy British American Tobacco p.l.c. oraz czwartej – Rothmans International BV. W wyniku połączenia na szczeblu globalnym w Polsce nastąpiła integracja działalności operacyjnej obu firm.

W lipcu 2008 roku British American Tobacco p.l.c. otrzymała zgodę Komisji Europejskiej na przejęcie spółek Scandinavian Tobacco Group A/S zajmujących się produkcją i sprzedażą papierosów, co zaowocowało integracją tych firm na polskim rynku. Dzięki tej transakcji do portfolio British American Tobacco Polska dołączyły takie marki jak Prince, Nevada.

Na polskim rynku do Grupy British American Tobacco należą dwie spółki: British-American Tobacco Polska S.A. zlokalizowana w Augustowie o charakterze produkcyjnym oraz British American Tobacco Polska Trading Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, zajmująca się działalnością dystrybucyjno-marketingową.

Uzyskane certyfikaty międzynarodowe:
- ISO 9001 i 14001
- OHSAS 18001

© Krajowe Stowarzyszenie Przemysłu Tytoniowego